Girişimci Kurumlar Platformu olarak iş dünyasının geleceğine yön veren Ayvalık Business Forum’daydık!

Platform Başkanımız Tuğrul Ağırbaş ve Platform Danışma Kurulu Üyemiz Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici kurumsal inovasyon ve kurum içi girişimcilik odağında gerçekleşen oturumda konuşmacıydı.

Platform Başkanımız TUĞRUL AĞIRBAŞ, Ayvalık Business Forum’da değindikleri;

  • ”Girişimci kurumlar; girişimlerin cesur kaslarını ve şirketlerin güçlü kaynaklarını buluşturan organizasyonlardır. GKP olarak, girişim kültürünün şirketlerde yaygınlaşması ve daha çok girişimci kurumun oluşması için çalışıyoruz.
  • Şirketler ve yöneticiler daha çok dışarıya bakmalı ve daha çok girişimle işbirliğine gitmeliler.
  • Girişimlerle işbirliği sadece finans yada teknoloji şirketlerinde değil; sanayi şirketleri, otomotiv şirketleri ya da gıda şirketlerinde de mümkün.
  • Şirket çalışanlarına inisiyatif vererek yenilik yaratmak mümkün olsa da şirket içinde verilen eğitimler, girişimcilik ekosistemi ile beraber çalışmak ve işi onlardan öğrenmek kadar etkili olmayabiliyor. İnsan en çok insandan öğreniyor ve GKP ise inovasyon öncülerini aynı çatı altında buluşturmayı hedefliyor.”

Platform Danışma Kurulu Üyemiz İnan Ekici ise;

  • 1928 yılında bir girişimcilik öyküsü olarak kurulan Otokoç Otomotiv’in 5 milyar dolarlık bir şirket olma yolunda ilerlediklerini belirtti. Bunu değişime ve girişimci ruha sahip olmaya borçlu olduklarına değindi.
  • ”Bugünkü en önemli değişiklik hızın artması. Artık sermaye, kapitali olmayan kişilere iş kurma fırsatı veriyor”
  • “Farklı desenlerde bize eşlik edecek yol arkadaşları arıyoruz. Arkadaşlarımı cesaretlendirip yenilikçi platformlarda yer almalarını sağlıyoruz.”

E-Posta Bültenimize Kaydolun!

gelişmelerden ilk siz haberdar olun

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

İlgilenebileceğiniz başka yazılar

Basında Biz

MUSTAFA NAMOĞLU İLE İŞİN ASLI PROGRAMI: İHSAN ELGİN – GİRİŞİMCİ KURUMLAR PLATFORMU KURUCUSU

Kolay Değil Youtube kanalı için Mustafa Namoğlu’nun hazırladığı İşin Aslı programına konuk olan Platform kurucumuz ve Finberg Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Elgin, Mustafa Namoğlu ile Fibabanka tarafından kurulan yatırım ve finansal teknoloji şirketi Finberg’in kurulduğu ilk günden beri girişimcileri desteklendiğini ve yatırımcıların nasıl girişimlere yatırım yaptığını ve girişimcilerin yatırım alırken dikkat etmesi gereken konuları ele aldıkları videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Düşünceleriniz bizim için önemli!

bizimle iletişime geçin
small_c_popup-dark

bizimle

Görüşlerinizi Paylaşın

small_c_popup-light

Talebiniz Bize Ulaştı

En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.