Veri Odaklı Dönüşüm

Değerli Üyelerimiz,

Girişimci Kurumlar Platformu kapsamında 4 Şubat Cuma günü AnalyticaHouse Kurucusu Kıvanç Ünal’ın katılımlarıyla “Girişimci Kurumlar için Veri Odaklı Dönüşüm” üzerine gerçekleştirdiğimiz etkinliğe 19 farklı kurumdan 46 kişi katıldı. 

Verinin dönüşümde nasıl kullanabileceğini örnekleriyle detaylandıran Ünal, geçmiş verileri inceleyerek gerçekleşen olayların nedenlerini anlamak ve gelecekte neler olabileceğini örneklerle açıkladı. Kurumlar için dönüşümün temelinde insan, teknoloji ve teknoloji kullanımına dikkat çeken Ünal teknoloji ekosistemini insanla buluşturmak gerektiğinin altını çizdi. Zero based redesign yönteminden bahsederken bir dönüşümün sonucunda ulaşmaya çalıştığımız durumu, sunny day state’i belirleyip, ilk aksiyonları oradan geriye gelecek şekilde konumlandırmanın gerektiğini belirtti. 

Verinin şirketlerin özellikle pazarlama faaliyetleri için oldukça kritik olduğuna değinen Ünal Netflix gibi global şirketlerden pazarlama faaliyetlerinde veriyi nasıl kullandıklarını anlattı. Ardından sektörel örnekler ve veri kullanımına ilişkin kitap ve film öneriyle sunumunu sonlandırdı. 

Katılımları için Kıvanç Ünal’a teşekkürlerimizle…

E-Posta Bültenimize Kaydolun!

gelişmelerden ilk siz haberdar olun

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Henüz Girişimci Kurumlar Platformu üyesi değil misiniz?

Girişimci Kurumlar Platformu, girişimci kuruma dönüşmek isteyen İSO-500 veya Fortune-500 sıralamasında yer alan kurumların ve ölçeklenmiş girişimlerin (scale-up'lar) üyeliğine açıktır.