İş Bankası’nın Yeni Nesil Girişimcilik Yolculuğu

28 Mayıs tarihinde Girişimci Kurumlar Platformu Connect çatısı altında, İhsan Elgin’in moderatörlüğünde değerli konuğumuz Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen’i ağırladık. Youtube’dan eş zamanlı yayınlanan ve ilginin yüksek olduğu panele 200’ün üzerinde kişi katıldı.

Yalçın Sezen, Türkiye İş Bankası’nın girişimcilik yolculuğunda deneyimlediği önemli dönüm noktalarına ve üst yönetimin vizyonunun önemine değindi. Sezen, Banka olarak girişimcilik çalışmalarına 2014-2015 yılında başladıklarını, 2016 yılında ise fiilen aksiyona geçerek Dijital Bankacılık Bölümü içerisinde Girişimcilik Birimi kurduklarını belirtti. Kolektif House’ta bir ofis tutarak yola çıkan İş Bankası’nın bugün geldiği noktada Türkiye İş Bankası eski Genel Müdürü Adnan Bali’nin desteklerinin  çok kritik olduğuna değindi.

Girişimciliğin her noktasında yer almanın ve noktaları birleştirerek ilerlemenin önemini vurgulayan Sezen ile büyük bir çıkışla İş Bankası’nın Moka ödeme platformu girişiminin satın alınmasının arkasında yatan sebepler, girişimlerle iş birlikleri yapmak gibi dış inovasyon mekanizmalarının yanı sıra kurum içi girişimcilik programları gibi iç inovasyon mekanizmalarının bu yolculuktaki yerleri, miras (legacy) kavramı ve kişisel gelişimin inovasyondaki konumu gibi birçok konuyu hem İş Bankası özelinde hem de daha genel çerçevede birlikte tartıştık.

Girişimci Kurumlar Platformu YouTube kanalı üzerinden bu güzel panelin tekrarını izleyebilirsiniz.

E-Posta Bültenimize Kaydolun!

gelişmelerden ilk siz haberdar olun

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Henüz Girişimci Kurumlar Platformu üyesi değil misiniz?

Girişimci Kurumlar Platformu, girişimci kuruma dönüşmek isteyen İSO-500 veya Fortune-500 sıralamasında yer alan kurumların ve ölçeklenmiş girişimlerin (scale-up'lar) üyeliğine açıktır.