Founders Seminar, Kolektif House’ta gerçekleştirildi

ISTKA destekli Girişimcilik 4.0 Platformu kapsamında ve GKTR desteğiyle düzenlenen Founders Seminar etkinliği 29 Kasımda Kolektif Houseta gerçekleştirildi.

Etkinlikte, Koton Kurucu Ortağı Yılmaz Yılmaz “Bir kurum girişimci olarak kalabilir mi?” sorusunu yanıtlarken şirketlerin nasıl verimli olabileceklerini ve geleceğe nasıl sürdürülebilir bir şekilde ilerleyebilecekleri ile ilgili açıklamalar yaptı. Yılmaz, halen kurucu olarak yönetmeye devam ettiği Koton ile ilgili olarak şirketinin sıfırdan ortaya çıkışını, adım adım büyümesini ve nasıl büyük bir markaya dönüştüğünü anlatırken “Koton fikrinin” gerçeğe dönüşmesinin altındaki felsefeleri ve iş modellerini de paylaştı. GKTR üyelerinin yoğun ilgiyle takip ettiği etkinlikte Yılmaz öncelikle müşterinin ne istediğinin iyi anlaşılması gerektiğinin altını çizdi. Şirket içinde aşırı planlamanın kurumları hantallaştırdığını o nedenle planlı esneklikle girişimci kurum kültürünün desteklenmesi gerektiğini belirtti. Bu kültürü desteklemek içinse esnek ve çok işi aynı anda yapabilen çalışanları işe almak gerektiğini, bu tarz çalışanların da benzerlerini şirkete çekerek kültürü besleyebileceğinin altını çizdi.  Sonrasında ise insanlara yetki ve sorumluluk vererek onların yaratıcılığından faydalanılması gerektiğini, böylelikle daha büyük başarılara imza atıldığını dile getirdi.

E-Posta Bültenimize Kaydolun!

gelişmelerden ilk siz haberdar olun

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Henüz Girişimci Kurumlar Platformu üyesi değil misiniz?

Girişimci Kurumlar Platformu, girişimci kuruma dönüşmek isteyen İSO-500 veya Fortune-500 sıralamasında yer alan kurumların ve ölçeklenmiş girişimlerin (scale-up'lar) üyeliğine açıktır.