Ayvalık Business Forum’daydık!

Girişimci Kurumlar Platformu olarak iş dünyasının geleceğine yön veren Ayvalık Business Forum’daydık!

Platform Başkanımız Tuğrul Ağırbaş ve Platform Danışma Kurulu Üyemiz Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici kurumsal inovasyon ve kurum içi girişimcilik odağında gerçekleşen oturumda konuşmacıydı.

 

 

Platform Başkanımız TUĞRUL AĞIRBAŞ, Ayvalık Business Forum’da değindikleri;

👉🏼”Girişimci kurumlar; girişimlerin cesur kaslarını ve şirketlerin güçlü kaynaklarını buluşturan organizasyonlardır. GKP olarak, girişim kültürünün şirketlerde yaygınlaşması ve daha çok girişimci kurumun oluşması için çalışıyoruz.

👉🏼Şirketler ve yöneticiler daha çok dışarıya bakmalı ve daha çok girişimle işbirliğine gitmeliler.

👉🏼Girişimlerle işbirliği sadece finans yada teknoloji şirketlerinde değil; sanayi şirketleri, otomotiv şirketleri ya da gıda şirketlerinde de mümkün.

👉🏼Şirket çalışanlarına inisiyatif vererek yenilik yaratmak mümkün olsa da şirket içinde verilen eğitimler, girişimcilik ekosistemi ile beraber çalışmak ve işi onlardan öğrenmek kadar etkili olmayabiliyor. İnsan en çok insandan öğreniyor ve GKP ise inovasyon öncülerini aynı çatı altında buluşturmayı hedefliyor.”

 

Platform Danışma Kurulu Üyemiz İnan Ekici ise;

👉🏼 1928 yılında bir girişimcilik öyküsü olarak kurulan Otokoç Otomotiv’in 5 milyar dolarlık bir şirket olma yolunda ilerlediklerini belirtti. Bunu değişime ve girişimci ruha sahip olmaya borçlu olduklarına değindi.

👉🏼”Bugünkü en önemli değişiklik hızın artması. Artık sermaye, kapitali olmayan kişilere iş kurma fırsatı veriyor”

👉🏼 “Farklı desenlerde bize eşlik edecek yol arkadaşları arıyoruz. Arkadaşlarımı cesaretlendirip yenilikçi platformlarda yer almalarını sağlıyoruz.”

E-Posta Bültenimize Kaydolun!

gelişmelerden ilk siz haberdar olun

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Henüz Girişimci Kurumlar Platformu üyesi değil misiniz?

Girişimci Kurumlar Platformu, girişimci kuruma dönüşmek isteyen İSO-500 veya Fortune-500 sıralamasında yer alan kurumların ve ölçeklenmiş girişimlerin (scale-up'lar) üyeliğine açıktır.