Kurum İçi Girişimcilik Ya Sonra?

Girişimci Kurumlar Platformu İnovasyon Liderleri Buluşmaları kapsamında 11 Kasım Cuma günü Şengün Partners Kurucu Ortağı Av. Nedim Korhan Şengün ve Şengün Partner Teknoloji ve İş Geliştirme Departmanları Başkanı İclal Arguç Demirtaş’ın   ev sahipliğinde  17 üye kurumumuzdan 35 İnovasyon Liderinin katılımı ile gerçekleştirdik.

İcal Arguç Demirtaş, kurumlardaki kurum içi girişimcilik (KİG) uygulamalarında olası sorunları minimize etmek için hukuki yol haritasının gerekliliğinin altını çizerek bu yol haritası ve gerekli altyapının oluşturulmasının şirketlerin hem finansal yükünü hemde iş yükünü azalttığını belirtti. Kurum içi girişimcilik programını oluştururken KIG check listesinin olması gerektiğinin altını çizdi

Sunumun ikinci etabında Av. Nedim Korhan Şengün projelerin başarılı olup kurul kararından olumlu yanıt alınmasından sonra düşünülmesi gereken süreçlere değindi. Bu aşamada 3 kritik noktaya değinen Şengün;

  • risk yönetimi
  • başarısız olma durumu
  • başarılı olma halinde neler yapılması gerektiğinin altını çizdi.

 

Kurum içi girişimcilik faaliyetlerinde hukuki yol haritasının önemini anlatan ve konuya farklı bir perspektiften bakmamıza işaret eden Şengün Partners’a, değerli önerileri ve soruları için ise tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Bir sonraki GKP etkinliğinde görüşmek üzere!

E-Posta Bültenimize Kaydolun!

gelişmelerden ilk siz haberdar olun

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Henüz Girişimci Kurumlar Platformu üyesi değil misiniz?

Girişimci Kurumlar Platformu, girişimci kuruma dönüşmek isteyen İSO-500 veya Fortune-500 sıralamasında yer alan kurumların ve ölçeklenmiş girişimlerin (scale-up'lar) üyeliğine açıktır.