GKP Danışma Kurulu Üyesi ile Sohbet Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert ve Kurumların Finansallaşma Çözümleri – Vaka Analizi: Figopara ve Birleşik Ödeme

Bu yılın ilk etkinliği Danışma Kurulu ile Sohbet ve Vaka Analizi bölümleri ile Fibabanka’nın ev sahipliğinde 19 üye kurum ve 4 misafir kurumun 53 İnovasyon Liderinin katılımı ile gerçekleşti.

* Etkinliğin ilk etabında Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert ile GKP Kurucusu İhsan Elgin “Ekosistem Yönetimi ile Büyümek” konulu fireside chat’te Ömer Mert önce kariyerinden bahsetti ve bir endüstri mühendisi olarak banka genel müdürü olmanın dışarıdan bir bakış açısı sağlaması açısından kendisine çok şey kattığını ifade etti. İş dünyasındaki zorlukların ve krizlerin birer fırsat olabileceğine değinen Mert iyi dönemlerde iyi çıkışlar yapabilmek için kriz zamanlarının iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

* Birleşik Ödeme Kurucu ve CEO’su İlker Sözdinler, Türkiye’nin ilk ve tek fintech servis platform sağlayıcı (FaaS) şirketi olarak kurulduklarından ve kurumların dijital finansallaşma süreçlerinde stratejik çözüm ortağı olarak kanal ve ürün bazlı altyapısal çözüm önerileri sunduklarından bahsetti. Aynı zamanda Açık bankacılığın, servis bankacılığın gelmesiyle 6 ana dikeyde hizmet verdiklerine değinen Sözdinler, para transferinin yaptıkları en iyi iş olduğunu ve dünyada önde gelen Uluslararası para transferi şirketleri olan TransferWise, Remitly, Transfergo, Aircash ve Paysend, mastercard, visa’nın ödemelerini birleşik ödeme tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti.

* Figopara Kurucu Ortağı Bulut Arukel, 2016 yılında kobilerin finansman ihtiyacından doğan Figopara’yı şirketlerin tahsilat ve alacakları arasındaki vade uyumsuzluğu sebebiyle doğan nakit akış sorunlarının çözümüne aracılık etmek için kurulan bir finansal teknoloji şirketi olarak tanımladı.

E-Posta Bültenimize Kaydolun!

gelişmelerden ilk siz haberdar olun

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Henüz Girişimci Kurumlar Platformu üyesi değil misiniz?

Girişimci Kurumlar Platformu, girişimci kuruma dönüşmek isteyen İSO-500 veya Fortune-500 sıralamasında yer alan kurumların ve ölçeklenmiş girişimlerin (scale-up'lar) üyeliğine açıktır.