Girişimci Kurumlar Platformu & Anadolu Efes Yenilik Atölyesi Buluşması

17 Mart Cuma günü üye kurumlarımızın Genel Müdürleri ve Yöneticileri ve Platformumuzun Danışma Kurulu Üyeleri Anadolu Efes Yenilik Atölyesi’nin ev sahipliğinde bir araya geldi.

13 kurumdan 27 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğin ilk bölümünde Platform Başkanımız Sayın Tuğrul Ağırbaş GKP’nin 2018 yılından bu yanan gelişime ve yolculuğuna değinirken, GKP Genel Koordinatörü Merve Çavdar ise kurumların  girişimci kurumlara dönüşümünün desteklenmesi, kurumlar arası öğrenmenin geliştirilmesi amacıyla GKP tarafından oluşturulan yıllık reçeteyi üye kurumlarımıza anlattı.

Etkinliğin ikinci bölümünde Anadolu Efes CEO’su Can Çaka girişimciliğin peşinden koşularak değerler yaratılması gereken bir hayal olduğunu belirtirken 12 bin yıldan fazladır insanların hayatında olan geleneksel bir endüstri olan bira sektörünü girişimcilik kasları ile nasıl değiştirmeye çalıştıklarını anlattı.

Anadolu Efes CEO’su Can Çaka’dan sonra sahneye çıkan Startups.watch kurucusu Serkan Ünsal Ocak ayı itibariyle GKP  tarafından her ay yayınlanacak olan CVC (kurumsal girişim sermayesi) raporunu ce girişimcilik ekosistemi rakamlarını aktarırken, Doç Dr. Güneş Duru, biranın tarihi ve arkeolojisi ile ilgili kıymetli bilgileri paylaştı. İnovasyon Merkezi Başkanı Cem Sürer 5 farklı yenilikçi ürünlerini doğru eşlikçiler ile üyelerimizin deneyimlemesini sağladı.

 

E-Posta Bültenimize Kaydolun!

gelişmelerden ilk siz haberdar olun

Merak etmeyin. Asla Spam yapmıyoruz.

Henüz Girişimci Kurumlar Platformu üyesi değil misiniz?

Girişimci Kurumlar Platformu, girişimci kuruma dönüşmek isteyen İSO-500 veya Fortune-500 sıralamasında yer alan kurumların ve ölçeklenmiş girişimlerin (scale-up'lar) üyeliğine açıktır.